سلامتي المپیک المپیک برگزاری کمیسیون انتخابات

سلامتي: المپیک المپیک برگزاری کمیسیون انتخابات ورزشکاران ورزشکاران دوپینگی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی این بازار فقط شب عید داغ می‌شود

فقط کافیست کلیدواژه هایی همچون شرکت خدماتی یا نظافت منزل را در اینترنت سرچ کنید، صفحات بسیاری باز می‌شوند که در آنها جهت نظافت منزل اعلام آمادگی شده است است و ب

این بازار فقط شب عید داغ می‌شود

این بازار فقط شب عید داغ می شود

عبارات مهم : نظافت

فقط کافیست کلیدواژه هایی همچون شرکت خدماتی یا نظافت منزل را در اینترنت سرچ کنید، صفحات بسیاری باز می شوند که در آنها جهت نظافت منزل اعلام آمادگی شده است است و بعضی جهت جذب مشتری زیاد مشوق هایی را نیز در نظر گرفته اند.

به گزارش ایسنا، هر سال با نزدیک شدن به نوروز بازار شرکت های خدماتی که نام هایی همچون نظیف، تمیز، تنظیف و … را یدک می کشند، داغ می شود و در تبلیغات عموما اینترنتی ارزش با آپشن های مختلفی جهت ارائه خدمات به شما می کنند تا بتوانند مشتری بیشتری جلب کنند.

در کنار شرکت های خدماتی که شاید با مجوز یا بدون مجوز در حال فعالیت باشند، افرادی هم هستند که به صورت شخصی آگهی خدمات رسانی و نظافت منزل داده اند و با یک جستجوی کوچک می توان شماره های تماس بسیاری از آنها را در سایت های متفاوت دید، حتی بعضی افراد با ذکر مشخصات شخصی خود نظافت منزل را پیشنهاد داده اند.

این بازار فقط شب عید داغ می‌شود

با تعدادی از شماره های درج شده است در سایت ها تماس گرفتم، هر کدام بسته به نوع کار، توان، نیاز و … ارائه خدمات داشتند، در میان آنها سعید جوان 25 ساله ای است که به شغل نظافت منزل مشغول است و به شرکت خاصی وابسته نیست و حتی اطلاعی از قیمت این خدمات ندارد.

قیمت توافقی جهت جذب مشتری

فقط کافیست کلیدواژه هایی همچون شرکت خدماتی یا نظافت منزل را در اینترنت سرچ کنید، صفحات بسیاری باز می‌شوند که در آنها جهت نظافت منزل اعلام آمادگی شده است است و ب

وی قیمت بعضی شرکت ها جهت نظافت منزل را روزی 50 هزار تومان بیان کرد و گفت: من با توجه به اینکه شوینده ای همراه نمی برم جهت هر روز نظافت منزل 25 هزار تومان دریافت می کنم که با توجه به حجم کار به نظرم رقم عادلانه ای است.

علی 45 ساله هم در این حوزه به صورت فردی فعال است و جهت دیوارشویی به ازای هر روز کار حدود 70 تا 80 هزار تومان و جهت نظافت کامل منزل بین 50 تا 60 تومان دریافت می کند.

احمد دیگر نیروی خدماتی است که شرکت خدماتی داشته، ولی در حال حاضر مستقل کار می کند و اعتقاد دارد چون کار خدماتی صنف یا اتحادیه ندارد قیمت را بعد از دیدن منزل و حجم کار به صورت توافقی با مشتری تعیین می کند.

این بازار فقط شب عید داغ می‌شود

طاهره نیز به صورت مستقل به کار خدمات و نظافت منزل مشغول است و به ایسنا می گوید: عموما کار نظافت را با معرفی مشتریان قبلی یا ثابت خود به دیگر افراد انجام می دهم و هر کدام بسته به نظر خود رقمی را جهت کار پرداخت می کنند.

به گزارش ایسنا، در کنار اشخاصی که مستقل نظافت منزل را انجام می دهند، شرکت های خدماتی بسیاری در این راستا فعالند.

فقط کافیست کلیدواژه هایی همچون شرکت خدماتی یا نظافت منزل را در اینترنت سرچ کنید، صفحات بسیاری باز می‌شوند که در آنها جهت نظافت منزل اعلام آمادگی شده است است و ب

ضرر را به جان می خریم/هرساعت کار 8 هزار تومان

ابوالفضل عیوضی مدیر یک شرکت خدماتی در اراک در خصوص فعالیت ها و نوع خدمات شرکت به ایسنا گفت: اکثر نیروهایی که در این شرکت فعالیت دارند، زن هستند که عموما جهت تمیزکاری منزل به خدمت گرفته می شوند.

این بازار فقط شب عید داغ می‌شود

وی افزود: تعداد نیروها بسته به تماس ها کم و زیاد می شود، ولی به هرحال 90 درصد بازار شرکت های خدماتی مختص بازار شب عید است که تقاضای خدمات رسانی از سوی مردم زیاد کردن می یابد.

عیوضی با تاکید بر اینکه اکثر نیروهای شرکت با آشنایی یا معرفی افراد آشنا گزینش می شوند چراکه بحث امنیت بسیار حائز اهمیت هست، بیان کرد: به نظر نمی رسد شرکت های خدماتی صنف خاصی داشته باشند و احتمالا زیر نظر اتاق اصناف فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه قیمت خدمات از سوی اصناف تعیین نمی شود، افزود: عموما توافقی بین مشتری و شرکت انجام می شود، ولی اگر براساس ساعت خدمات رسانی شود جهت هر ساعت کار 8 هزار تومان دریافت می شود و جهت سرپا بودن شرکت و از بین نرفتن شغل نیروها، ضرر را به جان می خریم.

این مدیر شرکت خدماتی تصریح کرد: امروز تعداد شرکت های خدماتی به قدری زیاد شده است که بازار را تحت تاثیر قرار داده است و شرکت ها جهت جذب مشتری حتی قیمت های کمتری هم دریافت می کنند.

دریافت گارانتی جهت کنترل تخلفات/ هر ساعت کار 10 هزار تومان

فاطمه احمدی یکی از کارکنان شرکت خدماتی دیگر، با اشاره به ارائه خدماتی همچون نظافت منزل، راه پله، آپارتمان ها و … اظهار کرد: این شرکت خدمات خود را به صورت ساعتی ارائه می کند و جهت هر ساعت کار 10 هزار تومان دریافت می شود.

وی بیان کرد: نیروهای شرکت عموما افراد آشنا هستند که با ارزیابی کار و انجام تحقیقات به کار گرفته می شوند و البته به منظور جلوگیری از تخلف و حفظ مباحث امنیتی ضمانتی از آنها دریافت می شود.

احمدی با تاکید بر اینکه تاکنون مسئله یا تخلفی از سوی نیروهای خدماتی شرکت ایجاد نشده هست، گفت: ارائه خدمات نظافتی عموما با اقبال مواجه است به نحوی که سال گذشته در ایام نزدیک به نوروز اوضاع بسیار خوبی را شاهد بودیم، البته امسال هنوز بازار داغ نشده است.

وی با اظهار بی اطلاعی از اینکه شرکت های خدماتی و نظافتی زیر نظر چه ارگانی هستند، بیان کرد: اطلاعی ندارم که شرکت های خدماتی زیرمجموعه چه نهاد، شرکت یا ارگانی هستند، ولی به نظر می رسد که باید تحت نظر اصناف باشند.

صنف نداریم/فقط از نیروی کار مرد استفاده می شود

مولایی مدیر یک شرکت خدمات منازل در ساوه نیز به ایسنا گفت: شرکت های خدماتی صنف ندارند و قیمت خدمات به صورت توافقی تعیین می شود.

وی با بیان اینکه جهت هر ساعت کار منزل بین هشت تا 10 هزار تومان دریافت می شود، افزود: جهت نظافت راه پله نیز ارقام متفاوتی بسته به نوع و تعداد طبقات و حجم کار بین 15 تا 150 هزار تومان دریافت می شود.

مولایی در خصوص نحوه بکارگیری نیروهای شرکت اظهار کرد: عموما جهت استخدام نیروها افراد متقاضی به همراه نیروهای باتجربه و با سابقه شرکت به محل کار فرستاده می شوند تا محک مورد نیاز در خصوص آنها انجام شود و در صورت تایید، قرارداد بسته شده است و افراد تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت به هیچ عنوان از نیروی زن استفاده نمی کند، بیان کرد: عموما نیروهای زن خوش قول نیستند، به قوانین کار به درستی توجه ندارند و تلاش می کنند بر اساس تمایلات خود کار کنند، بر همین اساس از نیروی آقا استفاده می شود.

مدیر این شرکت تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروهای شرکت تماما آقا هستند، این مهم به مشتریان اعلام می شود که در صورت عدم میل به آنها به استفاده از نیروی خدماتی مرد، از ارائه خدمت معذور خواهیم بود و تاکنون نیز در این راستا مشکلی بروز نکرده هست. خدماتی که از سمت مردها ارائه شده است است با مسئله خاصی همراه نشده است.

مولایی اضافه کرد: اوج کار شرکت ها در ایام نزدیک به نوروز است بر همین اساس تلاش بر ارائه خدمات مناسب و به موقع است.

شرکت خدماتی قانونی یا غیر قانونی تحت نظر اصناف است

نایب مدیر اتاق اصناف مرکز استان مرکزی هر شرکت خدماتی که دارای مجوز و یا فاقد مجوز باشد باید تحت نظر اصناف قرار گیرد، ولی بعضی از این شرکت های خدماتی فصلی هستند و عموما در آستانه نوروز فعال هستند و بعد از گذشت دوران اوج کار به نوعی محو می شوند و بر همین اساس اصناف وقت کافی جهت برخورد با آنها را ندارد.

علی جعفر محصولی با بیان اینکه مردم نسبت به قانونی و یا غیر قانونی بودن این شرکت ها اطلاعی ندارند، گفت: مسلما در صورت بروز هر گونه مشکلی عنوان باید از سوی اصناف مورد پیگیری قرار گیرد و شهروندان از این مبادی می توانند شکایت خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه مواردی بوده است که بواسطه تخلف افراد مستقل به اصناف مراجعه شده است هست، ولی امکان پیگیری وجود نداشته، تصریح کرد: در صورت استفاده از افراد مستقل که وابسته به شرکت خدماتی نیستند، اصناف مسئولیتی در قبال پرسشها احتمالی ایجاد شده است ندارد و اگر مشکلی بروز کند باید به شورای حل اختلاف مراجعه شود بنابراین توصیه می شود که شهروندان از شرکت های خدماتی استفاده کنند تا در صورت بروز مسئله امکان پیگیری به وسیله اصناف وجود داشته باشد.

قیمت ها توافقی تعیین می شود

محصولی با اشاره به اینکه این شرکت ها فاقد قیمت نامه مشخص و مصوب اصناف هستند، گفت: شرکت صنعت، معدن و تجارت اقدام به لغو تمامی قیمت های خدماتی کرد و بر همین اساس امروز این خدمات به صورت توافقی انجام می شود در صورتی که قبلا صنف امکان قیمت گذاری و نظارت را داشت، ولی در حال حاضر شرکت های خدماتی فاقد قیمت هستند و ارقام به صورت توافقی تعیین می شود.

به گزارش ایسنا؛ هر کاری شرافت خاص خود را دارد و کار خدماتی و نظافتی یکی از مشاغلی است که بواسطه مشکل کار جزو مشاغل بسیار محترم شمرده می شود، هرچند شاید گاهی در نگاه بین بعضی از افراد جامعه کوچک شمرده شود.

شرکت های خدمات منزل زیر نظر اتحادیه و صنف خاصی فعالیت نمی کنند و این امر خود می تواند زمینه بروز هرگونه مسئله ای را ایجاد کند، از طرفی امکانی جهت تعیین یک قیمت مشخص و منصفانه جهت هر دو طرف وجود ندارد که در این شرایط امکان دریافت وجه زیاد از حد مجاز از مشتری و حتی پرداخت وجهی کمتر از حق نیروی کار فراهم می شود.

مسلما تعریف سازوکار و ساختاری جهت این شرکت ها کاری بس راحت هست، ولی ظاهرا اراده ای جهت سر و سامان دادن به این اوضاع وجود ندارد و عادت شده است است که در صورت بروز مسئله به فکر چاره بود.

واژه های کلیدی: نظافت | دریافت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs