سلامتي المپیک المپیک برگزاری کمیسیون انتخابات

سلامتي: المپیک المپیک برگزاری کمیسیون انتخابات ورزشکاران ورزشکاران دوپینگی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی قرار نیست همه زلزله‌زدگان کانکس دریافت کنند! / فرماندار سرپل‌ذهاب

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: حدود ۱۰ هزار واحد تعمیر شده‌اند که در این واحدها حمام و سرویس‌های بهداشتی سالم هست. بعضی مردم روز را در این واحدها می‌گذرانند و به علت ر

قرار نیست همه زلزله‌زدگان کانکس دریافت کنند! / فرماندار سرپل‌ذهاب

فرماندار سرپل ذهاب: قرار نیست همه زلزله زدگان کانکس دریافت کنند!

عبارات مهم : زلزله

فرماندار سرپل ذهاب گفت: حدود ۱۰ هزار واحد تعمیر شده است اند که در این واحدها حمام و سرویس های بهداشتی سالم هست. بعضی مردم روز را در این واحدها می گذرانند و به علت روابط قومی و عاطفی مردم، امکان استفاده دیگر افراد از این واحدها وجود دارد. به نظرم تا الان در حوزه شبکه بهداشت مورد خاصی مشاهده نشده و گزارشی نیز به ما نرسیده است که اوضاع بحرانی تر از اوضاع شهرهای غیر زلزله زده باشد، البته اگر شکل زندگی مردم به این صورت وارد فصل گرما شود، قطعا با مسئله مواجه خواهند شد.

به گزارش ایلنا، با گذشت بیش از سه ماه از زلزله کرمانشاه، مردم مناطق زلزله زده همچنان با پرسشها بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند. بارندگی روزهای اخیر در این مناطق که موجب آبگرفتگی چادرها و کانکس ها شده است هست، باری بر دوش مردم مصیبت دیده هست. علاوه بر این؛ بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایلنا و تماس های مکرر مردم این مناطق، شیوع شپش، بیماری های واگیر دار، پرسشها عفونی، سرمای سخت شب ها، پرسشها زنان بادار و افراد سالمند و کودکانی که در بعضی روزها بدلیل سرما به مدرسه نمی روند، از دیگر مسائلی است که مردم زلزله زده هر روز با آن دست پنجه نرم می کنند، این در حالی است که فرماندار سرپل ذهاب در گفت وگو با ایلنا وجود پرسشها بهداشتی در مناطق را تکذیب کرده و اعلام می کند که تا به امروز هیچ کودکی در مناطق زلزله زده بدلیل سرما از رفتن به مدرسه خودداری نکرده است.

قرار نیست همه زلزله‌زدگان کانکس دریافت کنند! / فرماندار سرپل‌ذهاب

اکبر سنجابی(فرماندار سرپل ذهاب) در تصویر العمل به اینکه نیمی از مردم زلزله زده همچنان در چادر زندگی می کنند، گفت: آنها بدلیل اینکه نیاز به پول داشتند از دریافت کانکس صرف نظر کرده و به جای آن ۵ میلیون تومان دریافت کرده اند!

وی افزود: در روزهای اخیر بارندگی های بسیار شدیدی را در مناطق زلزله زده داشته ایم و نزدیک به ۸۰ میلی متر بارندگی در این مناطق موجب بروز مشکلاتی جهت مناطق زلزله زده شد.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: حدود ۱۰ هزار واحد تعمیر شده‌اند که در این واحدها حمام و سرویس‌های بهداشتی سالم هست. بعضی مردم روز را در این واحدها می‌گذرانند و به علت ر

فرماندار سرپلذهاب در پاسخ به این پرسش که با توجه به آینده نگری های هواشناسی آیا مسئولان باید با بارش باران غافلگیر شوند، گفت: با توجه به اینکه ۲۵ هزار خانوار در کانکس و چادر زندگی می کنند، قطعا پرسشها این چنینی بعد از بارش باران پیش خواهد آمد.

سنجابی در رابطه با بروز بیماری های واگیردار مثل شپش و بیماری های عفونی در مناطق زلزله زده به علت عدم پیگیری مورد نیاز به مردم بیان داشت: قرار نیست که همه خانوارهای سرپل ذهاب کانکس دریافت کنند، قرار بود که به خانواده های ساکن واحدهای تخریبی کانکس تحویل داده شود. در شهر سرپل ذهاب حدود پنج هزار واحد تخریبی داشتیم و در روستاها نیز تعداد این واحدها هفت هزار واحد گزارش شده است است و به همه این افراد نیز کانکس تعلق گرفته است.

فرماندار سرپل ذهاب تصریح کرد: بخشی از مردم نیز کانکس نخواستند و پول کانکس ها را دریافت کردند که مبلغ آن پنج میلیون تومان بوده است.

قرار نیست همه زلزله‌زدگان کانکس دریافت کنند! / فرماندار سرپل‌ذهاب

وی افزود: از 5 هزار واحد تخریب شده، سه هزار و ۵۰۰ واحد پول کانکس ها را دریافت کردند. بعضی از مردم اعلام کردند که ما به پول نیاز داریم و حاضر هستیم در ازای آن کانکس دریافت نکنیم و به همین خاطر این تعداد از دریافت کانکس صرف نظر کردند. این بحث که چه کسانی کانکس دریافت کردند و چه کسانی از دریافت آن صرف نظر کردند، یک ماه است که بسته شده است است.

سنجابی افزود: حدود ۱۰ هزار واحد تعمیر شده است اند که در این واحدها حمام و سرویس های بهداشتی سالم هست. بعضی مردم روز را در این واحدها می گذرانند و به علت روابط قومی و عاطفی مردم، امکان استفاده دیگر افراد از این واحدها وجود دارد. به نظرم تا الان در حوزه شبکه بهداشت مورد خاصی مشاهده نشده و گزارشی نیز به ما نرسیده است که اوضاع بحرانی تر از اوضاع شهرهای غیر زلزله زده باشد، البته اگر شکل زندگی مردم به این صورت وارد فصل گرما شود، قطعا با مسئله مواجه خواهند شد.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: حدود ۱۰ هزار واحد تعمیر شده‌اند که در این واحدها حمام و سرویس‌های بهداشتی سالم هست. بعضی مردم روز را در این واحدها می‌گذرانند و به علت ر

سنجابی تاکید کرد: امیدواریم قبل از فرا رسیدن سال تازه ۱۴ تا ۱۵ هزار خانوار به زیر سقف های خود برگردند البته این مشمول بر افرادی می شود که واحد آنها نیمه تخریب شده است و با تعمیرات مسئله آنها حل می شود. زمانی که این افراد به منزل های خود بازگردند، خدمات دهی به واحدهایی که دچار تخریب شده است اند، بهتر از سابق انجام خواهد شد.

فرماندار سرپل ذهاب در پاسخ به این پرسش راجع به اوضاع بهداشتی مناطق زلزله زده چه نظری دارید؟ بیان داشت: به نظر من نسبت به اتفاق ای که در این مناطق پیش آمده هست، اوضاع بد نیست.

قرار نیست همه زلزله‌زدگان کانکس دریافت کنند! / فرماندار سرپل‌ذهاب

وی در تصویر العمل به این پرسش که براساس مشاهدات عینی میانگین هر ۱۰ خانوار از یک سرویس بهداشتی استفاده می کنند، آیا معنی آن، نبود بهداشت در مناطق زلزله زده نیست؟ گفت: این مساله را با بنیاد مسکن در میان بگذارید، چراکه وظیفه اسکان موقت تا دائم با بنیاد مسکن است و متولی نیز همین بنیاد است.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: مشکلاتی در مناطق زلزله زده وجود دارد، ولی در پی برطرف آن هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که براساس مشاهدات عینی بعضی از کودکان بدلیل سرد بودن فضای مدارس به مدرسه نمی روند و مدارس در روزهای سرد تعطیل می شود، بیان داشت: من این مساله را تکذیب می کنم، شما مدت کوتاهی را در اینجا بودید، ولی من فرماندار اینجا هستم و این موارد را مشاهده نکردم. این تصور شماست.

سنجابی در ادامه تاکید کرد که به علت پرسشها آب و هوایی و بارندگی خسته است و نمی تواند به دیگر سوالات پاسخ دهد.

واژه های کلیدی: زلزله | دریافت | فرماندار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs