سلامتي المپیک المپیک برگزاری کمیسیون انتخابات

سلامتي: المپیک المپیک برگزاری کمیسیون انتخابات ورزشکاران ورزشکاران دوپینگی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی خانواده گفت: این طرح رویکرد مهمی است که اگر در شرکت های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتما

تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

تأکید ابتکار بر شکل گیری گفت وگوی بین نسلی میان خانواده ها

عبارات مهم : اشتغال

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت وگوی ملی خانواده گفت: این طرح رویکرد مهمی است که اگر در شرکت های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتماعی شکل بگیرد می تواند به کم کردن آسیب ها یاری کند و با اعتبار علمی و کمک دانشگاه تلاش می کنیم و امیدواریم گفت وگوی بین نسلی شکل گیرد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار با اشاره به برنامه های سفر خود در کرمان اظهارکرد: تلاش های استان و کارهایی که در اورژانس اجتماعی انجام می شود، خیلی ارزشمند است و مردم باید در مواقع آسیب از قبیل کودک آزاری و همسرآزاری تماس گرفته و بخواهند که دخالت صورت بگیرد.

وی افزود: از مجموعه کارآفرینی بانوان نابینا و مراحل احداث کارآفرینی بانوان سرپرست خانوار دیدار شد و همچنین از بند نسوان زندان کرمان دیدار خوبی داشتیم.

تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

ابتکار با اشاره به طرح ملی “ارمغان” تصریح کرد: نشانه این است زنان زندانی مُعسر که توان پرداخت جرایم غیرعمد را ندارند، با همکاری و همدلی مردم در ایام متعلق به حضرت زهرا (س) آزاد شوند.

وی بیان کرد: 250 زن زندانی مُعسر داریم که در همکاری با ستاد دیه و شرکت زندان ها تلاش می کنیم طرح ارمغان بتواند مبلغ مورد نیاز جهت آزادی این زنان را تا روز تولد حضرت زهرا (س) تامین کنیم تا این بانوان آزاد شده است و جهت شب عید کنار خانواده ارزش باشند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی خانواده گفت: این طرح رویکرد مهمی است که اگر در شرکت های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتما

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه شعار این است که “زندان جای هیچ مادری نیست”، گفت: این طرح ملی است و از استان کرمان کار را شروع می کنیم و مردم می توانند با شماره گیری کد دستوری #101*780* در این کار همکاری کنند و شماره حساب های ستاد دیه نیز جهت این امر در نظر گرفته شده است است که امیدواریم با همکاری همه استان ها هز چه سریعتر زمینه آزادی این زنان را فراهم کنیم.

وی در ادامه راجع به اشتغال بانوان افزود: دولت به اشتغال بانوان توجه خاص دارد و ما به طور خاص عنوان اشتغال زنان سرپرست خانوار و به طور کلی اشتغال بانوان و به خاص زنان تحصیل کرده را بسیار مهم می دانیم و دولت تسهیلات را در دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار خاص روستاها در نظر گرفته و در کنار آن به مهارت آموزی تاکید داریم و باید زنان به مهارت هایی مجهز شوند تا از تسهیلات استفاده کنند.

ابتکار تصریح کرد: عنوان آموزش یکی از بااهمیت ترین رویکردهای ماست، ارتقاء سطح مهارت ها و مهارت های زندگی و بحث های خانواده را از زوایای متفاوت می بینیم و آموزش های مورد نیاز جهت تشکیل خانواده از اهم پرسشها است و فکر می کنیم جوانان خیلی مهارت های کافی را ندارند و آشنایی با حقوق یکی از پرسشها مهم است و به حل معضلات کمک می کند.

تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

وی که در یک برنامه تلویزیونی در کرمان سخن می گفت، بیان کرد: طرح گفت وگوی ملی خانواده را داریم و تاکید است تا گفت وگو باید درون خانواده ها زیاد شود لیکن به علت عصر دیجیتال و تلفن های هوشمند، گفت وگوهای صورت به صورت و ارتباطات مخصوصا با نسل جوان خیلی کم شده است است.

وی راجع به حمایت دولت از تشکیل خانواده و جوانان افزود: یکی از بااهمیت ترین پرسشها آشنایی با حقوق و اهمیت خانواده است و دولت نیز تسهیلاتی جهت ازدواج می دهد و طرح تازه مسکن به طور خاص عنوان منزل اولی ها را مورد توجه قرار داده است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت‌وگوی ملی خانواده گفت: این طرح رویکرد مهمی است که اگر در شرکت های مردم نهاد، رسانه ها و گروه های اجتما

ابتکار با اشاره به اینکه اصلاح قوانین مهم هست، گفت: قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را در مجلس داریم و آخرین مراحل خود را در کمیسیون قضایی می گذراند و همچنین لایحه ای با همکاری قوه قضائیه تنظیم شده است و آخرین مراحل خود را در این قوه می گذراند و امیدواریم قانونی در حمایت اجتماعی زنان در مقابله با خشونت داشته باشیم.

وی ادامه داد: هنگامی که خشونت باشد، خانواده ای که باید مأمن عاطفه و آسایش باشد، تبدیل به محل دشواری می شود که دائم در آن تنش و خشم است و این خیلی آسیب زشت هست. بخشی از این مسئله آموزش، بخشی اخلاق و بخشی قانون است و باید با مداخله قانون حل شود و همانطور که اورژانس اجتماعی بسیار کمک می کند و آسیب ها در جامعه کم کردن پیدا کند.

تأکید ابتکار بر شکل‌گیری گفت‌وگوی بین نسلی میان خانواده‌ها

معاون رییس جمهور در امور زنان اظهار کرد: در معاونت زنان و خانواده خیلی با جدیت طرح ها و برنامه های متفاوت را با همکاری شرکت های مردم نهاد و جامعه مدنی دنبال می کنیم.

وی با اشاره به کارها دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت افزود: یکی از زمینه های همکاری ما با وزارت بهداشت و همکاری بین بخشی، حوزه سلامت بانوان بوده و آموزش مهارت های مربوط به سلامت، خودمراقبتی، سبک زندگی سالم و دوری از رفتارهای پر آسیب است و امیدواریم موثر باشد.

ابتکار با اشاره به اینکه پیشرفت های حوزه سلامت کشور ما بعد از انقلاب خیلی چشمگیر بوده هست، گفت: خدمات بیمه ای، خدمات درمانی و خدمات پایه بهداشتی به خاص در روستاها خیلی مهم است و باید نگاه خاص ای در این زمینه ها داشته باشیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری راجع به توجه دولت به بانوان اظهارکرد: این مسئله در حال اجراست و باید تا آخر دولت، 30 درصد از پست ها در اختیار بانوان باشد و این مسئله از سوی رییس جمهور بخشنامه شده است و امیدواریم در استان ها با سرعت کافی شاهد انتصاب مدیران زن باشیم.

وی افزود: بانوان می توانند نقش آفرینی مهمی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی کشور داشته باشند و با این نشانه گذاری امیدواریم تحول خوبی را در این زمینه شاهد باشیم.

واژه های کلیدی: اشتغال | همکاری | خانواده | معصومه ابتکار | مهارت های زندگی | اورژانس اجتماعی | بانوان سرپرست خانوار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs